Mrfrog – zdrowie inaczej

W stylu żaby ku zdrowiu…

Stan równowagi mikrobiologicznej jelit ma możliwość zostać łatwo zakłócony poprzez czynność różnorakich czynników m.in.: stres, niewłaściwą dietę (zbyt ostre pokarmy, alkohol), terapie antybiotykowe, palenie tytoniu, biegunki, podróże, zaburzenia trawienia, zastój treści pokarmowych, osłabienie perystaltyki jelit, starzenie się organizmu. Jeśli harmonia ta zostanie zachwiana wtedy bakterie patogenne i inne mikroorganizmy mogą się mnożyć i działać niekorzystnie na przyjazne bakterie. żeby zachować homeostazę w jelitach, zaleca się suplementację bakteriami probiotycznymi.

Probiotyki w ProbioBalance to żywe, przyjazne bakterie, stanowiące naturalną mikroflorę jelitową człowieka, dodawane do żywności, w celu wywołania korzystnej harmonii mikrobiologicznej w organizmie. Wpływają na utrzymanie harmonii wewnętrznej organizmu, przyswajanie i wykorzystanie priorytetowych składników żywności, perystaltykę jelit, tworzenie witamin witamina K, niacyna, tiamina, ryboflawina, kwas pantotenowy), w dodatku wpływają na funkcjonowanie układu odpornościowego (ok. 80% wszystkich komórek immunologicznych organizmu znajduje się błonie śluzowej jelit).

Dla właściwego rozwoju bakterii probiotycznych bajecznie ważne są prebiotyki. Prebiotyki to oporne na trawienie składniki pożywienia, które pozytywnie oddziałują na organizm, wpływając wybiórczo na postęp i działanie jednego lub wielu rodzajów bakterii naturalnie bytujących w jelicie grubym. Modyfikując składniki mikroflory, potencjalnie prozdrowotne szczepy bakterii stają się dominujące w porównaniu do pozostałych. Do grupy prebiotyków możemy zaliczyć np. fruktooligosacharydy (należące do grupy węglowodanów – oligosacharydów).

ProbioBalance to kompleksowa formuła (synbiotyk), zawierająca probiotyki (4 miliardy trzech gatunków bakterii probiotycznych: Lactobacillus acidophilus, Bifidobacterium longum i Lactobacillus rhamnosus) , a ponadto prebiotyki (fruktooligosacharydy – FOS).

Suplement dostępny jest w formie tabletek do ssania o smaku wiśniowym. Doskonały dla osób mających kłopoty z połykaniem dużych tabletek

 

Dodaj komentarz