Mrfrog – zdrowie inaczej

W stylu żaby ku zdrowiu…

W dzisiejszych czasach spożywanie alkoholu jest czymś „normalnym” jednak należy pamiętać, że pić alkohol trzeba z głową i nie za często, bo może to mieć niemiłe i poważne konsekwencje…
Według badań codzienne picie alkoholu, nawet w najmniejszych ilościach np. jedno piwo dziennie może powodować uzależnienie, w zależności od tego ile dni pod rząd pijemy i jak reagujemy na nie my sami. Z badań wynika również, że jeżeli pijemy alkohol 4 razy w miesiącu w dawkach: kobiety 150ml wódki, mężczyźni 200ml, możemy mieć problem z uzależnieniem.

Uzależenienie? Co robić aby w nie nie popaść…

Odpowiedź jak w każdych książkach: nie pić. Tak naprawdę wszystko jest dla ludzi ale w umiarkowanych ilościach. Jeżeli pijesz ze znajomymi raz na trzy tygodnie nie przekraczając wyżej wymienionych dawek, możesz być spokojny, że się nie uzależnisz. Nawet jeżeli wypijesz więcej, ale rzadziej możesz być również spokojny.

Co na to nasza wątroba?

Na wątrobę wpływa wiele czynników środowiskowych, nie tylko picie alkoholu. Alkohol jednak oprócz uzależnienia, wyniszczania organizmu, wypłukuje minerały i witaminy, jak również uszkadza wątrobę. Po częstym spożywaniu alkoholu i niekoniecznie w dużych ilościach można nabawić się już stłuszczenia wątroby. W późniejszej fazie nawet marskości i żółtaczki. To, że wątroba jest organem regenerującym się, nie znaczy że można ją wykorzystywać. Wątroba uznawana jest za kluczowy narząd w naszym organizmie.

Jak zadbać o kondycję wątroby?

Wątroba i dieta mają dużo ze sobą wspólnego. Na stłuszczenie wątroby, oraz dla jej profilaktyki należy zwiększyć podaż nienasyconych kwasów tłuszczowych, l-karnityny, chromu, selenu, l-argininy i metioniny. Oczywiście oprócz diety, należy zacząć, chociaż powoli uprawiać sport. Nie musi być to od razu coś wielkiego. Spacery na początku wystarczą, aby uruchomić mechanizmy metaboliczne w organizmie i utrzymać siebie, oraz wątrobę w doskonałej formie. Do tego polecamy suplementy diety firmy CaliVita. W ofercie tej firmy jest przygotowany specjalny preparat z myślą o wątrobie. Nazywa się Liver aid, ma bardzo bogaty skład dzięki czemu przyniósł ulgę już nie jednej osobie.

 

Dodaj komentarz